הגוב הישראלי

חזור לדף הבית

הג"וב הישראלי 


אנשי מקצוע (מאוד) לא שגרתיים בישראל 
מאת חנן בר, מחבר רבי המכר: "מיהו הישראלי" ו"ספר השקרים הישראלי" 
דמיינו לעצמכם לרגע את בעלי המקצועות הבאים...
בונה מטקות, דוגמן כפות ידיים, מעצבת עיניים תותבות, מחזיר אהבות אבודות, מטפל באנשים שנחטפו על ידי חוצנים, אוצר החרקים הלאומי, פיולוג, קפהאולוג, מומחה לנחמדות, בית חולים לבובות, משפצות קברים, מכשפים אינדיאנים, פרסונולוג, חוקר עב"מים, סומלייה-מים, מזריע ענני גשם, צלם זירות פשע מומחה בינלאומי לריחות גוף ופה...

ספרו החדש של חנן בר, מחבר ספרי הומור, עיון ופנאי,"הג"וב הישראלי" - לקט של בעלי מקצועות (מאוד) לא שגרתיים בארצנו הוא ספר מתנה מרתק לכל ישראלי סקרן, המבקש לגלות צדדים מרתקים ובלתי ידועים בחברה הישראלית.

חנן בר, "ישראולוג כפייתי", הסתובב ברחבי הארץ עם מצלמה ולפטופ ותיעד את סיפורם המדהים של ישראלים בעלי מקצועות ועיסוקים בלתי שגרתיים לחלוטין. הפרויקט המיוחד הזה מביא את סיפורם של ישראלים אנונימיים, שבחרו או נקלעו, להיות בעלי מקצועות ועיסוקים שרובנו לא מכירים או חולמים על קיומם. 

את הרעיון לכתוב ספר על בעלי מקצועות מיוחדים בישראל, קיבל חנן, כשביקר במסעדה של פארק גולף ענק בניו-ג"רזי (בגלל המסעדה המצוינת ולא בגלל החיבה לספורט הזה), עם חברים שמתגוררים בארה"ב. בזמן שישבו במרפסת המסעדה שהשקיפה על האגם המלאכותי הגדול הנמצא במרכז הפארק, לפתע יצא מתוך המים צוללן, לבוש חליפת צלילה ובידו רשת גדולה מלאה בכדורי גולף שהועפו על-ידי השחקנים, לקרקעית האגם. מאוחר יותר, הצוללן החליף את בגדיו והתיישב בשולחן סמוך במסעדה. 

הסקרנות הישראלית הביאה את חנן להתנפל עליו בשאלות (כולל כמה הוא מרוויח כמובן...). האיש החביב סיפר שהוא עובד בפארק הזה כעשרים שנה, ותפקידו הוא לצלול בשני האגמים מידי יום ולדלות מקרקעיתם מאות כדורים אבודים. 

;הישראולוג הכפייתי" שבתוכו לא נתן לו מרגוע ומכאן נולד הרעיון שישנם בארץ ישראלים רבים, עם מקצועות משונים ומיוחדים שאף אחד לא שמע על קיומם. כשחזר ארצה, חנן התחיל לחפש ולתעד את הישראלים המיוחדים הללו, שמחזיקים במקצועות נדירים ומיוחדים. 

במשך כשלוש שנים, הסתובב ברחבי הארץ, ראיין, צילם והוקסם מעשרות ישראלים מיוחדים בעלי עיסוקים ומקצועות שרבים מאיתנו לא מעלים על דעתם שהם אכן קיימים: מומחה לריחות גוף, אוצר החרקים הלאומי, דוגמן ידיים, מרפא עצים, מומחה לפיות, מכשפה ואפילו איש מיוחד שמומחה להחזרת אהבות אבודות. המסע המסקרן הזה לימד אותו שלכל מקצוע שקיים, שונה ומשונה ככל שיהיה, יש לקוחות מרוצים שזקוקים לו.
לרכישת הספר ניתן ליצור קשר לטלפון: 054-7866846


Design by DALIT 052-2895903


כניסות לעמוד:
7404